KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ

Tarih: 2017-04-05

Hemen hemen herkes toplumun okumamasından şikâyet eder. Acaba şikâyet edenler ayda kaç kitap okuyor? İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli şey düşünme yeteneğidir. Bunun da yolu kitap okumaktan geçer. Bir toplumun bilimde, sanatta, edebiyatta yükselmesinin yolu kitap okumaktan geçer. Çünkü kitap okumak insanların bilgisini, düşüncesini ve hayal gücünü zenginleştirir. Çağdaş değerlere ulaşmada en önemli etkenlerden birisi okumak, düşünmek ve sorgulamaktır. Unutmayalım ki, okumayan ve bilinçlenmeyen bir toplum yok olmaya mahkûmdur.

İşte bu nedenle, Telekomcular Derneği olarak hem kitap okumak hem de okutmak amacıyla her ayın ilk Cumartesi gününü “Kitap Söyleşi Günü” olarak düzenlemeye karar verdik.

Dünya Klasikleri ve Türk Edebiyatı’nın önde gelen isimlerinden, tarihten siyasete ve ekonomiye kadar çeşitli yazarların kitaplarından bir tanesini seçip, siz üyelerimize bir ay öncesinde duyurup, sonrasında bir araya gelerek okuduğumuz kitap üzerinde hep birlikte söyleşimizi yapacağız. Hatta yazarlarımızı da sizlerle buluşturarak o güne ayrı bir anlam katacağız.

Okuyacağımız ilk kitap ise Afganistan doğumlu Amerikalı yazar Halit Hüseyni’nin UÇURTMA AVCISI adlı romanı..

Siz değerli üyelerimizin katılımıyla “Uçurtma Avcısı” adlı romanın “Söyleşi Günü”nünün 1.sini  6 Mayıs 2017 tarihinde Telekomcular Derneğinde saat 14:00 ‘de gerçekleştireceğiz.

Hep birlikte aydınlık yarınlara ulaşmak için okuyalım, okutalım…

Derneğimizin üyesi olsun veya olmasın, tüm kitapseverleri Uçurtma Avcısı'nı okumaya ve söyleşi gününde kitapla ilgili olarak tartışmaya davet ediyoruz..

Uçurtma Avcısı (Özgün adı: The Kite Runner), 

ÖZET:

Uçurtma Avcısı, Afganistan’da yaşanan savaş ve göç üzerine kurgulanmıştır. Annesini kaybeden, babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir’in hikayesi anlatılmaktadır. Ayrıca çocukluk arkadaşı olan Hasan’a olan ihaneti peşini bırakmamaktadır.

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.


Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

 

Bu Haber 1127 defa okunmuştur.
BYS´DEN ALACAKLI OLABİLİRSİNİZ
KADIN ve EDEBİYATI TARTIŞACAĞIZ
BAŞKANIMIZIN YENİ YIL MESAJI
2018´İN İLK KİTAP GÜNÜ 6 OCAK´TA
TELGRAFÇI HAMDİ´Yİ ANIYORUZ
MEVLİD KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN
DAVETLİSİNİZ
ESKİ BAKAN´DAN DERNEĞİMİZE
KARA GÜNLER OLMASIN
ÖDÜL TÖRENİNE DAVETLİSİNİZ
MAKALE YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI
KİTAP SÖYLEŞİ ve İMZA GÜNÜ
DÖRDÜNCÜ KİTAP GÜNÜ 14 EKİMDE
OKUYORUZ-OKUTUYORUZ
BİR KİTAP GÜNÜ ETKİNLİĞİ DAHA GE
3. KİTAP GÜNÜNE BEKLİYORUZ
İL TEMSİLCİMİZ OLMAK İSTER MİSİ
TÜRK TELEKOM VE ÖZELLEŞTİRMESİ
ZORUNLU BİR AÇIKLAMA
BÜYÜK KAMPANYAYA BİR KATKI DA Bİ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!