DİKKAT... DİKKAT... DERNEĞİMİZDEN ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI....
 
KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ

Tarih: 2017-04-05

Hemen hemen herkes toplumun okumamasından şikâyet eder. Acaba şikâyet edenler ayda kaç kitap okuyor? İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli şey düşünme yeteneğidir. Bunun da yolu kitap okumaktan geçer. Bir toplumun bilimde, sanatta, edebiyatta yükselmesinin yolu kitap okumaktan geçer. Çünkü kitap okumak insanların bilgisini, düşüncesini ve hayal gücünü zenginleştirir. Çağdaş değerlere ulaşmada en önemli etkenlerden birisi okumak, düşünmek ve sorgulamaktır. Unutmayalım ki, okumayan ve bilinçlenmeyen bir toplum yok olmaya mahkûmdur.

İşte bu nedenle, Telekomcular Derneği olarak hem kitap okumak hem de okutmak amacıyla her ayın ilk Cumartesi gününü “Kitap Söyleşi Günü” olarak düzenlemeye karar verdik.

Dünya Klasikleri ve Türk Edebiyatı’nın önde gelen isimlerinden, tarihten siyasete ve ekonomiye kadar çeşitli yazarların kitaplarından bir tanesini seçip, siz üyelerimize bir ay öncesinde duyurup, sonrasında bir araya gelerek okuduğumuz kitap üzerinde hep birlikte söyleşimizi yapacağız. Hatta yazarlarımızı da sizlerle buluşturarak o güne ayrı bir anlam katacağız.

Okuyacağımız ilk kitap ise Afganistan doğumlu Amerikalı yazar Halit Hüseyni’nin UÇURTMA AVCISI adlı romanı..

Siz değerli üyelerimizin katılımıyla “Uçurtma Avcısı” adlı romanın “Söyleşi Günü”nünün 1.sini  6 Mayıs 2017 tarihinde Telekomcular Derneğinde saat 14:00 ‘de gerçekleştireceğiz.

Hep birlikte aydınlık yarınlara ulaşmak için okuyalım, okutalım…

Derneğimizin üyesi olsun veya olmasın, tüm kitapseverleri Uçurtma Avcısı'nı okumaya ve söyleşi gününde kitapla ilgili olarak tartışmaya davet ediyoruz..

Uçurtma Avcısı (Özgün adı: The Kite Runner), 

ÖZET:

Uçurtma Avcısı, Afganistan’da yaşanan savaş ve göç üzerine kurgulanmıştır. Annesini kaybeden, babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir’in hikayesi anlatılmaktadır. Ayrıca çocukluk arkadaşı olan Hasan’a olan ihaneti peşini bırakmamaktadır.

Emir ve Hasan, Kabil'de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk... Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir'le Hasan'ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.


Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California'ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan'ın hatırasından kopamaz.

 

Bu Haber 668 defa okunmuştur.
YARIŞMAYA DAVET
KUTLU OLSUN
ÖDÜLLÜ MAKALE YARIŞMASI
KİTAP SÖYLEŞİ GÜNLERİ
KONFERANSA DAVET
ÖZELLEŞTİRME VE ACI SONUÇ
DR. ÖZDEMİR KONFERANS VERDİ
POSTA MEMURLUĞUNDAN SADRAZAMLIĞA
KONFERANSA DAVET
SİBEL DURAL´A GEÇMİŞ OLSUN
HOŞGELDİN 2017
AÇIK TEŞEKKÜR
YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPT
GENEL KURULDA BAŞKANIMIZIN YAPT
5. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILD
TERÖRE LANET
FAALİYET RAPORUMUZ
BAŞKANIMIZLA YAPILAN RÖPORTAJ
GENEL KURUL İLANI
ATA’MIZI ÖZLEMLE ANIYORUZ
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
 
  Copyright © 2006-2011 Telekomcular Dernegi
Web sitesinde yer alan yazi,resim ve materyaller izinsiz kullanilamaz,kopyalanamaz!